www.odn.poznan.pl Ustaw jako stronę startową Pomoc Szybki kontakt Zamówienia (0)

Konferencja K09

Zapraszamy na konferencję dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, warsztaty metodyczne dla nauczycieli z wykorzystaniem książek Jujji Wieslander oraz spotkanie z autorką

Pamiętamy! Powstanie Wielkopolskie 1918-1919

Wojewódzka konferencja, 13 listopada 2014, godz. 13.00,ODN w Poznaniu, Górecka 1

Oferta na rok szkolny 2014/2015

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ODN na nowy rok szkolny. Informujemy, że w tym roku oferta ODN w Poznaniu opublikowana została w formie elektronicznej na stronie Ośrodka - nie ma wersji drukowanej

Grant WKO

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu zaprasza nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych na szkolenie, w ramach którego przedstawione zostaną zasady i sposoby prowadzenia zajęć nowatorską i zarazem bardzo skuteczną metodą Strategii Kształcenia Wyprzedzającego (SKW)

Wdrażanie TIK w szkole

Jak wykorzystać nowe technologie w szkole? Co zrobić by TIK stał się naturalnym elementem pracy nauczyciela? Proponujemy szkołom roczną współpracę, której celem jest wdrożenie i utrwalenie pozytywnych zmian w zakresie wykorzystania TIK

Wspomaganie szkół, przedszkoli i placówek

Zapraszamy do współpracy w ramach wspomagania szkół, przedszkoli i placówek realizowanego przed ODN w Poznaniu

„Uczyć lepiej” 1-2014/2015

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru naszego czasopisma - w tym roku szkolnym ze zmienioną szatą graficzną!
 

Konkurs dla szkół

Organizator targów HOBBY, pod patronatem Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, zapraszają nauczycieli i uczniów do konkursu „Zaprojektuj wymarzoną grę planszową lub model”

ODN na Facebooku

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu serdecznie zaprasza na swoją stronę na Facebooku. Najświeższe informacje, zdjęcia, filmy oraz polecane aktualności! Połącz się z nami w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami z życia Ośrodka

Wykaz doradców

Nazwisko i imię Przedmiot Rejon Szkoła bazowa
Bentyn Anna
pedagog, świetlica szkolna Gniezno

Gimnazjum nr 2, Gniezno, ul. Pocztowa 11

614264609
doradca.bentyn@odn.poznan.pl

Brzostowska Maria
religia Poznań - Stare Miasto, Poznań - Nowe Miasto, Poznań - Jeżyce, dekanaty: czerwonacki, stęszewski, swarzędzki

ZSGL nr 37, Poznań, os. Wichrowe Wzgórze 111

618208203
doradca.brzostowska@odn.poznan.pl

Chobot - Kłodzińska Marzanna
przyroda Poznań

SP 79 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3, Poznań, ul. Jesionowa 14

618321412
doradca.chobot-klodzinska@odn.poznan.pl

Gałęska Ewa
matematyka Poznań

ZSB nr 1, Poznań, ul. Rybaki 21/10

Doradca przebywa na urlopie zdrowotnym do 31.08.2015

618534511
doradca.galeska@odn.poznan.pl

Gąbka Halina
edukacja wczesnoszkolna Poznań

SP nr 34, Poznań, os. Bolesława Śmiałego 107

618236221
doradca.gabka@odn.poznan.pl

Gorączniak Elżbieta
język niemiecki Poznań

IV LO, Poznań, ul. Swojska 6

618417771
doradca.goraczniak@odn.poznan.pl

Habdas Danuta
języki obce powiat poznański

ZS nr 1, Swarzędz, os. Mielżyńskiego 5a

618175704
doradca.habdas@odn.poznan.pl

Hypś – Wolińska Małgorzata
edukacja wczesnoszkolna Poznań

SP nr 90, Poznań, ul. Chociszewskiego 56

618672067
doradca.hyps-wolinska@odn.poznan.pl

Judek Dariusz
historia, wos Poznań

Gimnazjum nr 61, Poznań, ul. Słowackiego 58/60

618417719
doradca.judek@odn.poznan.pl

Kaczmarek Hanna
pedagog ds. szkół specjalnych i integracyjnych Poznań

OSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, Poznań ul. Szamarzewskiego 78/82 

618473095
doradca.hkaczmarek@odn.poznan.pl

Kaczmarek Małgorzata
geografia Poznań

Zespół Szkół Zawodowych Nr 6 im. Joachima Lelewela, 61-727 Poznań, ul. Działyńskich 4/5

618522464
doradca.kaczmarek@odn.poznan.pl

Kalemba-Borowczak Magdalena
język polski gmina Granowo

ZSP- Gimnazjum, Granowo, ul 3 Maja 1a

614472040
doradca.kalemba- borowczak@odn.poznan.pl

Karczyńska Grażyna
matematyka Poznań

SP 79 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 , Poznań, ul. Jesionowa 14

618321412
doradca.karczynska@odn.poznan.pl

Koronowska Elżbieta
religia Leszno, dekanaty: leszczyński, święciechowski, rydzyński, borecki, gostyński, jutrosiński, krzywiński, krobski, przemęcki, rawicki

ZSR-B, Leszno, ul. 1 Maja 1

655299430
doradca.koronowska@odn.poznan.pl

Kurzawa-Pabin Lidia
edukacja wczesnoszkolna Poznań

ZS z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi nr 2, Poznań,ul. Prądzyńskiego 53

Doradca przebywa na urlopie

618331010
doradca.kurzawa-pabin@odn.poznan.pl

Kuźmińska Natalia
język polski Poznań

Gimnazjum nr 9, Poznań os. Wichrowe Wzgórze 111

618208203
doradca.kuzminska@odn.poznan.pl

Lubońska Magdalena
wychowanie przedszkolne Gniezno

Przedszkole nr 6, Gniezno, ul. Wiosenna 7

614261295
doradca.lubonska@odn.poznan.pl

Łobza Hanna
biblioteka Poznań

SP nr 34, Poznań, os. B. Śmiałego 107

618236221
doradca.lobza@odn.poznan.pl

Maciejewski Paweł
religia Poznań - Łazarz, Poznań - Rataje, Poznań - Winogrady, kościański, międzychodzki, obornicki, pniewski, przeźmierowski, szamotulski, wolsztyński, zbąszyński

III LO, Poznań, ul. Strzelecka 10

618524650
doradca.maciejewski@odn.poznan.pl

Makowska Anna
wychowanie fizyczne Poznań

Gimnazjum Nr 6, Poznań, os. Przyjaźni 136

618200662
doradca.makowska@odn.poznan.pl

Mazurowska Hanna
przedmioty zawodowe powiat śremski

ZSP Śrem, ul. ks. J. Popiełuszki 30

612830337
doradca.mazurowska@odn.poznan.pl

Michalska Agnieszka
chemia Poznań

XIV LO, Poznań, Os. Piastowskie 106

61 877 36 32
doradca.michalska@odn.poznan.pl

Mielcarz Katarzyna
język angielski Poznań

SP Nr 15, Poznań, os. Jana III Sobieskiego 105

Doradca przebywa na urlopie wychowawczym

618234461
doradca.mielcarz@odn.poznan.pl

Misiorna Dorota
matematyka miasto i gmina Oborniki

ZS Oborniki, ul. Obrzycka 88

612970273
doradca.misiorna@odn.poznan.pl

Nowak Ewa
świetlica szkolna Poznań

SP nr 80, Poznań, ul. Pogodna 84

618610524
doradca.nowak@odn.poznan.pl

Nowak Marek
edukacja dla bezpieczeństwa Poznań

Zespół Szkół Komunikacji, Poznań, ul. Fredry 13

61 852 06 42 w.133
doradca.mareknowak@odn.poznan.pl

Ochmańska Aneta
język angielski powiat grodziski

LO, Grodzisk Wielkopolski, ul. 3 Maja 7

614445398
doradca.ochmanska@odn.poznan.pl

Paprzycki Kazimierz
fizyka powiat obornicki

ZS Objezierze 4

612966276
doradca.paprzycki@odn.poznan.pl

Pempera Ryszard
język polski Poznań

ZS z Oddz. Sport. Nr 1, Poznań, os. Pod Lipami 106

618200591
doradca.pempera@odn.poznan.pl

Perekietka Paweł
informatyka Poznań

V LO, Poznań ul. Zmartwychwstańców 10 

618333831
doradca.perekietka@odn.poznan.pl

Piasecka Zdzisława
przedmioty ekonomiczne, przedsiębiorczość Poznań

ZSZ Łączności, Poznań, ul. Przełajowa 4

Doradca przebywa na urlopie zdrowotnym do 31.08.2015

618250011
doradca.piasecka@odn.poznan.pl

Piątas Grzegorz
język polski miasto i gmina Nowy Tomyśl

Gimnazjum, Nowy Tomyśl, os. Północ 25

614421061
doradca.piatas@odn.poznan.pl

Piechota Dorota
wychowanie przedszkolne miasto i gmina Nowy Tomyśl, Kuślin, Miedzichowo

Przedszkole nr 1, Nowy Tomyśl, ul. Barteckiego 5

614422613
doradca.piechota@odn.poznan.pl

Piotrowska Grażyna
język polski Gniezno

Gimnazjum nr 3, Gniezno, ul. Paczkowskiego 13

614282020
doradca.piotrowska@odn.poznan.pl

Połeć Róża
język polski Poznań

ZSO nr 3, Poznań,ul. Strzelecka 10

618524650
doradca.polec@odn.poznan.pl

Posieczek-Cierpiałek Renata
język polski Poznań

ZSB nr 1, Poznań, ul. Rybaki 17

618542753
doradca.posieczek-cierpialek@odn.poznan.pl

Przychodniak Maria
język polski Poznań

SP nr 15, Poznań, os. Jana III Sobieskiego 105

618234461
doradca.przychodniak@odn.poznan.pl

Rączka Agnieszka
języki obce Gniezno

Gimnazjum nr 1, Gniezno, ul. św. Jana 2a

614261696
doradca.raczka@odn.poznan.pl

Rosińska Marzena
język angielski Poznań

Gimnazjum Nr 6, Poznań, os. Przyjaźni 136

618200662
doradca.rosinska@odn.poznan.pl

Rutkowska Małgorzata
wychowanie przedszkolne Poznań

Przedszkole nr 10, Poznań, oś. Oświecenia 26

618790131
doradca.rutkowska@odn.poznan.pl

Sadzikowska Katarzyna
matematyka powiat śremski

ZST Śrem, ul. Staszica 3

612837635
doradca.sadzikowska@odn.poznan.pl

Skoczylas Wiesława
wychowanie fizyczne miasto i gmina Nowy Tomyśl, Miedzichowo, Opalenica

Gimnazjum, Nowy Tomyśl, os. Północ 25

614421061
doradca.skoczylas@odn.poznan.pl

Skrzypczak Hanna
biologia Poznań

LO św. Marii Magdaleny, Poznań, ul. Garbary 24

618527705
doradca.hskrzypczak@odn.poznan.pl

Skrzypczak Katarzyna
edukacja wczesnoszkolna Poznań

SP nr 74, Poznań, ul. Trybunalska17/25

Doradca przebywa na zwolnieniu lekarskim

616621837
doradca.kskrzypczak@odn.poznan.pl

Sołtysiak Hanna
religia Poznań - Piątkowo, Poznań -Starołęka, bukowski, grodziski, luboński, lwówecki, wroniecki

ZSG – Z nr 42, Poznań, ul. św. Jerzego 6/10

61 833 38 35
doradca.soltysiak@odn.poznan.pl

Staniś-Rzepka Joanna
religia dekanaty: średzki, kórnicki, nowomiejski, kostrzyński, czarnkowski, wieleński, śmigielski, śremski

SP Śnieciska, ul. Parkowa 3

612857626
doradca.stanis-rzepka@odn.poznan.pl

Stefańska Małgorzata
historia i wos Gniezno

Gimnazjum nr 1, Gniezno, ul. św. Jana 2a

614261696
doradca.stefanska@odn.poznan.pl

Surdyk-Fertsch Wiesława
historia, wos gmina Skoki

Gimnazjum nr 1, Skoki, ul. Rogozińska1

618124722
doradca.surdyk-fertsch@odn.poznan.pl

Twardowska Małgorzata
język polski powiat śremski

ZST, Śrem, ul. Staszica 3

612837635
doradca.twardowska@odn.poznan.pl

Wiecki Wojciech
geografia Poznań

I LO, Poznań, ul. Bukowska 16

618480671
doradca.wiecki@odn.poznan.pl

Witczak Beata
wychowanie do życia w rodzinie Poznań

ZSL-T, Poznań, ul. 28 Czerwca 1956r. 352/360

Doradca przebywa na urlopie zdrowotnym do 31.08.2015

618320033
doradca.witczak@odn.poznan.pl

Witkiewicz Elżbieta
plastyka Poznań

Gimnazjum 22, Poznań, ul. Leszka 42

618768242
doradca.witkiewicz@odn.poznan.pl

Wodała Grażyna
biblioteka szkolna Poznań

V LO, Poznań, ul. Zmartwychwstańców 10

618333831
doradca.wodala@odn.poznan.pl

Ziomek Renata
biologia Poznań

ZSGL nr 37, Gimnazjum 9, Poznań, os. Kosmonautów 111

618208203
doradca.ziomek@odn.poznan.pl

eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan

Informator Edukacji Muzealnej 2014/2015

Muzeum Narodowe w Poznaniu

Dotacje dla edukacji

Właściwe wykorzystanie dodatkowych funduszy  jest olbrzymią szansą dla szkół i placówek oświatowych. Tu znajdziesz odpowiedź, gdzie ich szukać i jak nimi zarządzać.

Medioteka Języka Niemieckiego w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, prowadzona pod patronatem Goethe-Institut, dysponuje atrakcyjnymi zbiorami przekazywanymi przez Instytut, jak również przez współpracujące z Ośrodkiem wydawnictwa

WLIN

NOWE CIEKAWOSTKI DOTYCZĄCE BIOMÓW, BUDOWY DRZEWA ORAZ ZDJĘCIA W ATLASIE DRZEW I KRZEWÓW     To Woda Las i Natura czyli Wirtualne Laboratorium Interaktywnego Nauczania - platforma edukacyjna przeznaczona dla nauczycieli, uczniów oraz osób zainteresowanych.