www.odn.poznan.pl Ustaw jako stronę startową Pomoc Szybki kontakt Zamówienia (0)

Projekt „Towarzystwo do rozmów”

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Akademia Myśli podęły próbę stworzenia miejsca do dyskusji między różnymi grupami młodzieży.

„Uczyć lepiej” 5/2013-2014

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru naszego czasopisma

Konkurs dla szkół

Organizator targów HOBBY, pod patronatem Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, zapraszają nauczycieli i uczniów do konkursu „Zaprojektuj wymarzoną grę planszową lub model”.

ODN na Facebooku

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu serdecznie zaprasza na swoją stronę na Facebooku. Najświeższe informacje, zdjęcia, filmy oraz polecane aktualności! Połącz się z nami w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami z życia Ośrodka.

TE02 Dzieci filozofują – spotkanie autorskie z Oscarem Brenifierem

Spotkanie autorskie z twórcą książek dla dzieci: „Dobro i zło, co to takiego?”,  „Uczucia, co to takiego?”,  „Życie, co to takiego?”, „ Ja, co to takiego?” i warsztaty dla nauczycieli.

Seria DZIECI FILOZOFUJĄ skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, książki te otwierają drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość.

Każdy tom zawiera sześć ważnych pytań. Każde pytanie prowadzi do sześciu możliwych odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei każda odpowiedź prowadzi do kilku nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź. A wszystko to w odniesieniu do codziennego życia dziecka.

Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego pomagają spojrzeć na omawiany problem w sposób humorystyczny, delikatny, poetycki czy nawet nieco wywrotowy – wszak myślenie to świetna zabawa!
Oscar Brenifier – doktor filozofii i wykładowca. Prowadzi warsztaty filozoficzne dla dorosłych i dla dzieci w wielu krajach. Jest m.in. autorem serii L’Apprenti philosophe (Uczeń Filozofa), podręcznika dla pedagogów Enseigner par le débat (Nauczanie poprzez debatę) oraz książki Contes philosophiques (Bajki filozoficzne). W Polsce opublikował wcześniej dwa tytuły adresowane do młodego czytelnika – Szczęście według Niny oraz Prawda według Niny.

informacja - Oscar Brenifier w Polsce!     Oscar Brenifier w Poznaniu

Forma: wykład

Adresat: nauczyciele wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej, poloniści, etycy, bibliotekarze

Termin: 28.02.2014, godz. 13.00 – 14.30

Miejsce: MTP, pawilon 15, sala 1C

Współpraca: Wydawnictwo Zakamarki

Kierownik: Teresa Radomska, telefon: 618 584 731, 508 381 771

Cena: 0.00 PLN
Terminy:
  • 28.02.2014 godz. 13.00 - 14.30

Nabór zamknięty.

Wyszukiwanie zaawansowane

Kategoria
Temat
Data najbliższego szkolenia
od
do
Maksymalny koszt